Jesteś średnią pięciu osób, z którymi najczęściej przebywasz

JESTEŚ ŚREDNIĄ PIĘCIU OSÓB…

Jest takie mądre powiedzenie:
“JESTEŚ ŚREDNIĄ PIĘCIU OSÓB Z KTÓRYMI NAJCZĘŚCIEJ PRZEBYWASZ”

Można rozwinąć to zdanie w ten sposób, że osoby, z którymi najczęściej przebywasz, wywierają bardzo duży wpływ na Ciebie, przede wszystkim jak myślisz, jak się zachowujesz i jak i co mówisz.

Twierdzenie jest z natury neutralne.

Możesz mieć te 5 osób, z którymi czujesz się dobrze i nic więcej nie jest Tobie do szczęścia potrzebne. To dobrze. Tak trzymaj.

Możesz mieć te 5 osób, z którymi czujesz się ok, ale Twoje dążenia są “ambitne” w jakiejś dziedzinie i te osoby nie są w stanie Ci pomóc się rozwijać. To już tak nie do końca jest dobrze dla Ciebie.

Możesz mieć te 5 osób, które w Twoim odczuciu “ściągają Cię w dół”, Wpływają na Ciebie negatywnie, powodują że Twoje zachowanie lub myślenie jest równie złe, jak ich i powstaje u Ciebie wewnętrzny konflikt. To już jest bardzo niedobrze.

Może być coś pośrodku lub pomiędzy tymi wymienionymi.

Niekoniecznie musi to być 5 osób (nieco mniej lub nieco więcej), ale statystycznie tyle wychodzi:)

Co ja bym zrobił?


Postarał się ograniczać przebywanie z osobami “ciągnącymi Cię w dół” a zastanowił się, kto mógłby być osobą, która pomoże mi znaleźć się w pożądanym miejscu. Nie oznacza to, że masz odciąć się od wszystkich. Spotkania z każdym mogą być dla Ciebie w jakimś stopniu “mądrą lekcją”. Chodzi głównie o regularne przebywanie z konkretnymi osobami.

Wpis ten nie rozwiązuje wszelkich problemów w tej kwestii, a na ten temat można książki pisać. Jak znajdę taką to podzielę się z Tobą jakimś odnośnikiem do tytułu, jeżeli tego potrzebujesz.


Mówiąc wprost:

Chcesz być miliarderem? Spotykaj się z ludźmi bardzo bogatymi i ucz się od nich tego, jak być miliarderem.

Chcesz być wybitnym sportowcem? Spotykaj się z mistrzami czy ekspertami w danej dziedzinie sportu i ucz się od nich tego, jak być super sportowcem.

Chcesz być dobrym projektantem? Zdobywaj wiedzę od nich i ucz się tego jak oni działają….

A jaką średnią pięciu osób jesteś Ty?

 

Dzisiaj rekomenduję Tobie dwa rodzaje aktywności:

 

1. Liga “początkujący”

Spotkania w grupie aktywnych osób przedsiębiorczych, działających przy “małych biznesach”. Grupy takie nazywane grupami Mastermind, które wspólnie rozpracowują wspólny rozwój.
Ja osobiście prowadzę taką grupę w Szczecinie. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć,  skontaktuj się ze mną.

2. Liga “profesjonaliści”

Spotkania podobne jak wyżej, lecz działające w większych biznesach, o większej skali i obrotach. Rekomendowana grupa opiera się na wartościach katolickich. Grupa działa na terenie prawie całego kraju a także w kilku miastach w innych krajach, skupia obecnie polską społeczność.Oto link: https://towarzystwabiznesowe.pl/
Przy okazji, planowane jest otwarcie Szczecińskiej grupy Towarzystw Biznesowych.

Dołączysz?

Aha.

Ten wpis znajduje się także na moim rozwojowym Fanpage na Facebooku, jeżeli wpis ten daje Tobie wartość, proszę Cię o polubienie wpisu i pozostawienie jakiegoś wartościowego komentarza.

Link: https://www.facebook.com/Kamil-Zielazek-mikroblog-107426500760547

Leave a Comment